Biedronka kolejny raz w czołówce firm

Firma Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka, zajęła 4. miejsce w rankingu Gazety Finansowej ?Lista 1000 największych firm w Polsce?, plasując się jednocześnie na najwyższej pozycji w zestawieniu wśród sieci handlowych.

Głównym kryterium, branym pod uwagę w przygotowywanym we współpracy z Centrum Badań Społeczno-Finansowych raporcie, były przychody firmy za 2011 r. Wyniosły one 25,2 mld zł.

Dynamiczny rozwój sieci potwierdzają także dane za 2011 rok, kiedy to Biedronka zrealizowała ambitny plan ekspansji w Polsce, otwierając 239 nowych sklepów

i modernizując 99 punktów. Ponadto, w ubiegłym roku średnio co 36 godzin otwierany był nowy sklep Biedronka. Pozwoliło to na umocnienie pozycji lidera na polskim rynku. Skala nakładów inwestycyjnych w Polsce w ubiegłym roku osiągnęła poziom 312 mln euro. Do 2015 roku sieć planuje otwarcie trzytysięcznej placówki.

Jest to już kolejny ranking, w którym Biedronka plasuje się w czołówce największych polskich firm i jest liderem wśród sieci handlowych. Jeronimo Martins Polska S.A. zajęła m.in. 4. miejsce w najnowszej edycji rankingu Lista 500 największych firm ?Rzeczpospolitej?. Jest także zdobywcą 4. miejsca w rankingu tygodnika ?Polityka? ? w kategorii ?największa w historii wartość przychodów oraz największe zyski (2010)?. Zajmuje też 7. miejsce w rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE przygotowanym przez firmę Coface. Sieć pięciokrotnie została wyróżniona nagrodą Superbrands oraz trzykrotnie tytułem Marka Godna Zaufania w badaniu European Trusted Brands.

kzs

z miasta Elbląg

dodany 2012-07-13 21:07 przez kzs

źródło: Własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją