Warszawska Szkoła Filmowa partnerem prestiżowego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE

3 października wystartowała II edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE, organizowanego przez portal finelife.pl. Partnerem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa, której wykładowcy ? Lidia Popiel oraz Bogusław Linda, zasiadają obok Jacka Poremby i Piotra Welca, w jury konkursu. Nagrodą główną w konkursie jest dwuletnie stypendium na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

7LIVES of fineLIFE to prestiżowy konkurs dla pasjonatów fotografii, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych twórców form fotograficznych i filmowych, jak również mecenat i wsparcie młodej fotografii. Warszawska Szkoła Filmowa wspiera tę ideę poprzez przyznanie stypendium zwycięzcy konkursu oraz zaangażowanie swoich wykładowców w jury konkursowym.

Konkurs składa się z siedmiu części, a tematy zadań są inspirowane największymi dziełami mistrzów kina, fotografii oraz muzyki. Co miesiąc będą wyłaniani laureaci, którzy oprócz nagrody głównej, walczą także o udział w profesjonalnych warsztatach organizowanych przez LEICĘ i staż w jednej z czołowych agencji reklamowych. Ponadto najlepszych autorów wyróżni mecenas konkursu ? firma HP ? przyznając nagrody w postaci nowoczesnych zestawów sprzętu do drukowania

DEAD SOULS ? pierwsze z siedmiu zadań

W październiku uczestnicy konkursu będą interpretować hasło ?Dead Souls ? Martwe Dusze?. ?Temat został zaproponowany na tyle szeroko, by szukając pomysłu na fotografię czerpać inspirację zarówno z pory roku, twórczości Gogola, nagrań Joy Division, duchów zmarłych, czy nastroju opuszczonych poddaszy ? miejsca i ludzie kryją w sobie tajemniczą energię.- Uchwyć ją - złap ducha chwili? - objaśnia Lidia Popiel, redaktor naczelna magazynu fineLIFE i przewodnicząca jury konkursu, a zarazem wykładowca fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Miejscem składania prac jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku http://www.facebook.com/fineLIFEpl/ , dzięki czemu przebieg konkurs będą mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu. Także na Fan Page?u WSF https://www.facebook.com/wsfilmowa ukazywać się będą informacje związane z konkursem.

?To dopiero II edycja 7LIVES, a nam już udało się pozyskać grono prestiżowych partnerów. Dzięki temu prace będą oceniane nie tylko przez mistrzów obiektywu, ale także przedstawicieli branż, które na co dzień czerpią z bogatego dziedzictwa fotografii i filmu ? jak LEICA oraz Stowarzyszenie Agencji Reklamowych? - dodał zasiadający w jury Piotr Welc.

Więcej informacji o konkursie na: http://7lives.finelife.pl

z miasta Warszawa

dodany 2011-10-13 13:31 przez Warszawska Szkoła Filmowa

źródło: http://szkolafilmowa.pl/

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją