Wakacje trwają - nie daj się złodziejowi!

Prewencyjna akcja koszalińskich policjantów, której zadaniem jest zapobieganie drobnym kradzieżom, trwa już od kilku miesięcy. Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami działania zostały rozszerzone o miejscowości nadmorskie, gdzie wypoczywającym turystom warto przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa.

W sezonie letnim, kiedy odpoczywamy, zapominamy o ostrożności i w znacznym stopniu ułatwiamy sprawcom kradzież. Częstym jest widok otwartych okien w pokojach na parterze, gdzie złodziej może bez trudu wejść i sięgnąć po naszą własność. Przestępcy lubią również duże skupiska ludzi, gdzie mogą pozostać anonimowi i niezauważeni. W każdym miejscu są w stanie dostrzec roztargnioną właścicielkę otwartej torebki. Chętnie korzystają z okazji, gdy mężczyzna pozostawi saszetkę z dokumentami bez nadzoru. Nie przejdą obojętnie obok samochodu, w którym na siedzeniu leży laptop. Nie jest dla nich niestety żadnym problemem wyciągnięcie portfela z otwartej kieszeni kurtki czy spodni.

Nasze rozsądne i uważne zachowanie jest jednak w stanie skutecznie wyhamować nieuczciwe zapędy przestępców. Sami możemy być sprytniejsi od złodzieja i nie stać się jego ofiarą. Wystarczy chować wartościowe rzeczy do zapinanych, wewnętrznych kieszeni, a torebki nosić blisko ciała i ani na chwilę nie pozostawiać bez opieki swojej własności. Natomiast gdy opuszczamy pokój należy zamykać wszystkie okna i drzwi na klucz.

Dziś kampania koszalińskich policjantów dotarła do miejscowości nadmorskich naszego powiatu. W miejscach uczęszczanych przez turystów rozwieszono plakaty przedstawiające potencjalne zagrożenia. Zostaną one również wyeksponowane w recepcjach ośrodków wypoczynkowych. Każdy właściciel pensjonatu, który chciałby w ten sposób włączyć się do akcji, może również odebrać plakat w mieleńskim posterunku.

dodany 2011-07-04 12:19 przez iwona.kaminska

źródło: KWP Koszlin/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją